Dongguan Excar Electric Vehicle Co., Ltd salescn@excar.com.cn 86--13546943585
Einzelheiten zum Produkt
Herkunftsort: China
Markenname: Excar
Modellnummer: BN2+2FF
Zahlungs- und Versandbedingungen
Min Bestellmenge: 1 Einheiten
Preis: negotiate
Lieferzeit: 30 Tage
Zahlungsbedingungen: L/C, T/T
Versorgungsmaterial-Fähigkeit: 100 Einheiten pro Monat
Dimension: |
2850 mm*1195 mm*1950 mm |
V/H Radstand: |
920/1015mm |
Reichweite: |
60-65 km |
Ladegerät: |
Intelligentes Ladegerät |
Licht: |
Geführt |
Dimension: |
2850 mm*1195 mm*1950 mm |
V/H Radstand: |
920/1015mm |
Reichweite: |
60-65 km |
Ladegerät: |
Intelligentes Ladegerät |
Licht: |
Geführt |
| Turning radius | 5200mm |
| Parking distance | Empty load:≤5m; full load: 6m |
| Steering system | EPS |
| Controller | 72V 450A |
| Motor | 5kw |
| Park system | Four wheel disc brake with hand brake |
| Battery | Lithium or lead-acid |
| Screen | 10.3 inch |
| Tire | 215/35R-14 |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
FAQ:
1. who are we?
We are based in Guangdong, China, start from 2016,sell to Southeast Asia(30.00%),Western Europe(30.00%),South America(20.00%),Mid East(20.00%). There are total about 201-300 people in our office.
2. how can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production;
Always final Inspection before shipment;
3.what can you buy from us?
GOLF CART,ELECTRIC BUGGY,SIGHTSEEING BUS,ACCESSORIES
4. why should you buy from us not from other suppliers?
EXCAR is a professional manufacturer on electric cart which established in 2006. Occupied an area of 25,000 square meters and produce 250-500 carts per month.
If you're looking for good quality cart with reasonable price, We'r the right choice to you !
5. what services can we provide?
Accepted Delivery Terms: null;
Accepted Payment Currency:null;
Accepted Payment Type: null;
Language Spoken:null